| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a VII-a,la geografie am terminat prezentarea generală a Asiei ( azi am făcut apele și populația). Miecuri,adică săptămână viitoare,vom da test din acest capitol, vor fi 10 întrebări a câte un punct,iar una o întrebare va fi de logică, pentru copiii care vor 10. Cum ar trebui să mă pregătesc? A spus că cei care nu au lucrat cu harta,vor avea surprize,iar eu am un atlas care nu indică toate câmpiile,munții,podișurile,doar așa în mare. De exemplu,nu indică fluviile,doar oceanele sau mările. Dați-mi un test să mă pregătesc,trebuie să știu insulele,peninsulele,arhipelagurile,vecinii,populatia,cl ima ( cred că aici vor fi surprize ),vegetația,fauna, etc. Ofer fundă + vot!

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Iti recomand sa cauti pe didactic.com la sectiunea gimnaziu disciplina geografie, clasa a VI-a teste happy

| ItIsAlright a răspuns:

Noua ne-a dat parca cum s-au format deseturile si mai era ceva dar nu mai tin minte, ceva cu topirea ghetarilor si cu musoni.