| Bya_2752 a întrebat:

Stie cineva povestea adevarata a pisicutei Hello Kitty (ma refer la gura ei )?

7 răspunsuri:
| 27ade27 a răspuns:

Eu stiu ca un purtator de cuvant al firmei care a creat Hello Kitty a spus ca fara o gura, este mai usor ca cel care o vede sa isi arate sentimentele fata de ea. Sa fie fericit impreuna cu ea sau sa fi trist impreuna cu ea. Uite varianta in engleza : "without the mouth, it is easier for the person looking at Hello Kitty to project their feelings onto the character.The person can be happy or sad together with Hello Kitty."

| Dutza_Andutza_1984 a răspuns:

Hello Kitty a fost proiectat în urma cu 33 ani de catre o persoana japonez, împreuna cu compania Sanrio, este ca acest "dulce si frumos" papusa s-a vorbit mult în urma povestea adevarata persoana "X" japoneza a avut o fiica care a avut probleme cu în gura? si, prin urmare, din cauza acestei probleme a fost ca el a venit de a avea cancer agravarea mama copilului a apelat la preoti, pastori si biserici, dar ca ea nu a dat rezultate sau cancer vindecate prin aceasta fata de ce ea nu a avut alta alegere decât sa recurga la ocultism si satanism, acolo a gasit pe cineva care ar putea ajuta daca am aparea un demon, dar Ce este un demon? Acesta este un înger cazut. Când îngerul Lucifer numit acum Satana sa razvratit împotriva lui Dumnezeu, un grup de îngeri a urmat acelea sunt demoni.
Asa cum îngerii slujesc lui Dumnezeu, demonii efectua mult treburile murdare ale lui Satan. în Noul Testament apar întotdeauna la fel de ostil la om. Ele sunt capabile de a provoca boli (Matei 4.24; 12.22, Luca 4.35) si tulburari psihice (Marcu 5.2-20 Luca 8.27-39).
si diavolul a avut o conversatie cu ea, apoi i-am spus sa va rugam sa vindece pe fiica lui si el a spus ca vindecat, dar ca, daca a trebuit sa faca un pact si ea a acceptat ceea ce el a propus, atunci asta e modul în care ea a creat Hello Kitty fara o gura atât de licitatie, deoarece diavolul este un înselator si acum urmari toate de sunet pentru fiica sa, care cancerul sfâsiat, dar a plecat fara sa vorbeasca atât de Hello Kitty nu are nici gura, dar bine spune ceea ce ea iubeste este placinta cu mere dar el manânca? Acum te uiti pe toate paginile de pe Internet în cazul în care nu exista biografie viata de designer nooo acolo, deoarece ea nu va vorbi despre acest lucru, deoarece Q Hello Kitty este atat de faimos si ea q îndeplini legamântul sau a investigat si vor afla si a pus cu aceasta adevarata q este abundenta inimii vorbeste gura: Luca 6.45 în cazul în care este gura de Hello Kitty? Dar ei spun ca inima buna? oferta este buna... Cuvântul lui Dumnezeu este drept si adevarat?

| AjutorulThauuu a răspuns:

Da, eu o stiu.Deci creatoarea Hello Kitty avea o fica care avea cancer la gura.Si i-a zis unui doctor de renume ca daca ii vindeca fiica ii va da ei toata fabrica Hello Kitty ce era deja celebra.Dar nu a reusit nimeni sa-i vindece fiica care a murit. Asa ca a hotarat ca Hello Kitty sa nu aiba gura cum nu a avut nici fica ei.THE END...

| cosmina2001 a răspuns:

Pai..stii...Am auzit mai multe chestii:
O legenda spune ca era o mama care avea o fetita care s-a nascut fara gura...Ea a cautat prin spitale si s-a dus la biserici.Pana la urma aceasta a facut un pact cu diavolul sa-i dea gura cu conditia ca sa scota pe piata un produs popular, modern! A scos papusa Hello Kitty.Am auzit ca kitty in chineza inseamna demon/diavol.Deci inseamna hello diavolule/buna diavolule!
Am mai auzit ca aceasta papusa este facuta de o firma japoneza...
Consider ca nu sunt reale povestile..si ca asa s-a nimerit, sau asa s-au gandit.adica nu stiu, mi-as imagina-o cu gura dar arata mai..Nu gasesc cuvantul! Consider ca asa s-a nimerit!
Te rog fuuunditzaaa

| Gorcea_Valeria_1981 a răspuns:

Eu o stiu:era odata o pisica negra de circ, ea odata a vrut sa se faca frumoasa, s-a facut alba tot corpul si si-a pus un bant, oamenilor nu le-au placut corpul, doar capul, asa ca ei au decis sa ii taie doar capul si sa o cheame Hello kity, deoarece era ultima ei fraza. Ati obervat voi singuri ca la ea capul e mai mare decat corpul si coada ei este facuta doar din puf, nu arata niciodata corpul ei adevarat.

| Niacenco_Alexandra_2001 a răspuns:

O stiu eu, am căutat peste tot ca sa ma asigur ca asta e uite:
O legenda urbana zice că în anii '70 a existat o fată de 14 ani care a fost pe moarte din cauza cancerului de gura. Medicii au rupt toate speranțele familiei în legătură cu îngrijirea copilului, astfel încât mama copilului, Ikaka Shimizu, disperat, s-a dus la toate bisericile și culte, dar nici un rezultat, a început în ocult și satanism, la sfârșitul anului, a facut un pact cu diavolul.
A prezentat copilul la diavol, caruia i-a cerut sa o insanatoseasca, a făcut o promisiune, i-a facut promisiunea de ai face un animalut care va fi faimos în întreaga lume, diavolul sa ținut partea lui și mama la fel. A creat Hello Kitty.
Cuvântul înseamnă hello hello, în limba engleză, și cuvântul de origine chineză Kitty înseamnă diavol, atunci înseamnă Hello Kitty. "Hei Diavolul".
O altă curiozitate este că Hello Kitty nu are nici o gura din cauza din cauzacancerului de gura a ficei designerului.

| Oros_Ioana_1994 a răspuns:

Eu cred ca stiu legenda sau povestea ei:Hello Kitty era o fata care credea in diavoli (draci), ea isi taia venele de la mana.Intr-o zi diavoli (dracii), au luat-o, au omorat-o, i-au taiat gura si au transformat-o in pisicuta Hello Kitty. Legenda ei nu stiu daca este adevarata.