Întrebare recomandată | ANONIMtpu a întrebat:

Stim cu totii ca razboiul din Ucraina a accentuat cresterea preturilor in Romania. Cum simtiti ca va afecteaza cresterea preturilor? Cat de mult va afecteaza?

34 răspunsuri:
| Ionelionelule2 a răspuns:

Mult.

| Seba2013 a răspuns:

Vedeti, asta este adevarata problema. Noi cand argumentam, ne limitam la Rusia. Insa PROBLEMA care rezulta din asta IMBUCURA globalistii si pe aia care au inceput sa dea cu virus.

Eu nu sunt nici comunist nici europeist ci realist. Pe Pamant exista anumite jocuri, iar cu acestea trebuie sa joci cartea bine. Suntem europeni si ne mandrim cu asta. (Ei erau cei care ne puneau limite inainte, ca noi tot timpul am fost europeni). Nimeni nu are o inima mai mare ca Romania si sincera. Ea a dorit tot timpul sa uneasca toti oamenii la un loc. Asta este valorea ei a priori sa se formeze modelul de Europa. Insa trebuie sa fim realisti si pamanteni. Sa vedem realul si sa fim buni negociatori chiar si cu dusmanul nostru. Poate asa vom castiga prieteni, pentru ca si America sau Germania a facut intelegeri cu REALUL pentru a castiga bani. Deci trebuie sa gandim un pic mai mult, nu sa ne aruncam cu capul si dupa aceea sa tresarim. In lumea asta exista utopie si daca nu esti atent anumite ferestre sau cristale pot aduce de fapt canele si beciuri (se foloseste la maxim aceasta schema). Poate Uniunea Europeana este doar varful icebergului care se vede la suprafata insa realitatea adevarata este ceea ce este dedesubt.

Nu trebuie sa avem doar o inima buna, ci si o minte agera. In alte tari nu exista problema asta vor sa fie rusia. Ei mai degraba se apara de europa si spun cu fermitate cine sunt. O accepta doar cand este convenient. Insa astea care tot te fac rusi, se vede ca au ceva amoruri mai profunde. Se uita in oglinda si se vad Turnul Eiffel de se mira si turnul si isi pune bariera acolo. Ei de multe ori spun ca sunt turnul si vor sa fie turnul in persoana, insa isi pierd mintea agera.
(Le spune turnu)- Eu nu vreau sa ma prostituiez ci vreau sa raman asa frumoasa cum m-a facut creatorul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| AloneMan2427 a răspuns:

E groaznic, chiar daca preturile au crescut la fiecare lucru cu mai mult sau mai putin, cand faci cumparaturi se observa diferenta, de exemplu pana acum faceam cumparaturi de 500 de lei si imi era de ajuns pentru 2 luni, acum dau 1000 de lei si imi ajung o luna
Macar de s-ar mari salarile