| SADAS a întrebat:

Stiti ca se practica si baseball-u in Romania?

Eu de exemplu am castigat la baseball 12 medalii si 5 trofee de cel mai bun jucator si joc de 9 ani baseball!

In Romania nu este un teren de baseball, daca ar fi va asigur ca Romania va fi recunoscuta la baseball, vom avea si noi mai multe performante! Ne trebuie niste sponsori, daca cumva stii, va rog sa-mi spune-ti pentru ca in romania sunt multi jucatori foarte buni in Romania. Macar facem campionate la copii, cadeti, juniori si seniori si nu avem terenuri regulamentare. Daca am avea macar un teren am avea si noi unde sa organizam si un campionat si chiar european! Asa ca va rog daca sunte-ti fiu de bogatas sau nu mai stiu ce care vrea sa vina la baseball

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Baseball-ul e un sport care de fapt la origine este românesc, inventat încă de prin 1350 şi se numeşte OINĂ.
Baseball-ul este un derivat de oină.
Aş înţelege un demers pentru susţinerea oinei care este, printre altele, sportul nostru naţional.
Eu personal aş vota împotriva oricărei iniţiative de construcţie din bani publici sau pe terenul ţării a oricărei facilităţi de a se practica surogatul american numit baseball. Nu de alta dar avem destule baze americane pe teritoriul ţării, nu ne mai trebuiesc şi alte elemente din "cultura" lor.
Felicitări pentru trofee, în sensul că te felicit că faci sport. Totuşi, sunt dezgustat să aflu că se practică baseball-ul în România.
Handball-ul în 7 (care e inventat de români în anii '40) şi Oina ce-au?!
V-aşteptaţi ca alţii să se gândească la sportul românesc dar nici voi sportivii nu sunteţi mai breji!

1 răspuns:
| Louis_3400 a răspuns:

Pai astia in loc sa ia masini la politie poate s-ar gandi sa faca si ei un teren de baseball... e foarte bun sportu asta si frumos