| annempp a întrebat:

Stiti cumva care sunt bursele scolare de merit pentru anul 2018-2019? Pentru gimnaziu, pe la 9.50 in sus! Multumesc mult, dau funda!

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Bursele difera in functie de judet. Nu exista o lista clara din pacate care sa ne arate bursele pentru fiecare judet. In general, bursele sunt cuprinse intre 70-90 de lei. La Bucuresti, acestea pot fi si mai mari in functie de sector (citeam undeva ca pot ajunge si pe la 300-400 de lei).
Cel mai bine cauta informatii pe site-ul consiliului judetean al judetului unde locuiesti tu.