| Denysuk_3788 a întrebat:

Stiu ca e cam tarziu sa va intreb dar unde v-ati petrecut Pastele? Si vacanta de o saptamana? V-a priit? Ce mancaruri ati facut de Paste si dupa?

Răspuns Câştigător
| MysticWayz a răspuns:

Imi place ceea ce ai intrebat! Unele obiceiuri de Paşti se regăsesc, cu semnificaţie diferită, în antichitatea anterioară religiilor biblice.
În calendarul creştin este considerată cea mai importantă sărbătoare.
Ei bine eu am fost pe la munte si pe la bunici! Si da, mi-a priit bine! Ei bine mancaruri traditionale sa zic asa : oua rosii, pasca, cozonac, friptura de pui/miel, chec, ei bine ...mai multe dar nu o sa le enumar! Mi-a placut aceasta intrebare!