| mirceadinica a întrebat:

Stiu un baiat care pute a **** de ceva timp si mi e rusine sa i spun direct, ce sa fac, ma simt intimidat?

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Un om care miroase urât e văzut cam rău în societate. E bine să-i spui. În cazul în care o să devină mai curat o să aibă doar de câștigat.

| ash87 a răspuns:

Daca sa-i spui sau nu mi se pare o decizie importanta in viata, ceva ce vei tine minte si care determina ce fel de om esti. Poate parea ceva nesemnificativ, dar e ceva fundamental pentru ce inseamna sa fii om. Gandeste-te cum ar fi sa fie toti oamenii ca tine, sa spui sau sa nu spui omului de langa tine ca miroase urat. Ii vei face un bine sigur, gandeste-te cum ai vrea sa iti spuna cineva tie asta daca ai fi in situatia lui. Eu as merge pe ceva in liniile astea: "vreau sa iti spun ceva de ceva vreme dar nu vreau sa interpretezi gresit, e ceva ce poate nu ai remarcat, si care iti influenteaza viata in mod semnificativ. Poate ai o problema in curs de rezolvare, dar vreau sa ma asigur ca stii pentru ca nu oricine ti-ar spune si sper sa nu te superi si sa vezi in asta un gest de bunavointa si respect. Ai o problema cu mirosurile neplacute". Fa-ti curaj, spune-i si fii mandru de tine ca ai facut-o. Bafta!