| Michaela89 a întrebat:

Sunt adevărate lucrurile de genul :dacă iți cade o geana o pui în sân și ți se îndeplinește o dorința, sau dacă sughiți te vorbește prietenul/a, iubitul/a? Ma i dați-mi exemple de chestii din astea cu noroc sau ghinion.

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Chestii de superstitii daca te iei dupa ele viata ta va fi praf
Daca vrei sa te stii in siguranta si aparata pui mina si incepi sa crezi in Dumnezeu si sa urmezi invataturile lui.Cauti la bunica in biblioteca Biblia si deschizi la Noul Testament si pui mina la citit, cu multa luare aminte si intelepciune. Stai linistita ca se vor gasi oameni rai sa zica "Cititul dauneaza grav sanatatii" Este bine sa ai si un Duhovnic sa te calauzeasca.Te asigur ca intrind in Biserica nu vei pati nimic, poti vorbi si cu un Preot sa te lumineze la minte.