| Inna_7059 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 6 lunii si de cand suntem impreuna ne tot certam mereu din lucruri banale... Il iubesc mult si totusi nu as vrea sa ma despart de el... Spuneti'mi si mie niste sfaturi, ce ar trebui sa fac in continuare... funda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie cea mai importanta este comunicarea.Stabiliti impreuna care sunt, mai exact, cauzele certurilor dese si cum ar putea fi rezolvate acestea.Incercati sa mai lasati de la voi cand este cazul; datorita stresului(cauzat de diferite probleme)pot aparea anumite discutii in cuplu care chiar nu-si au rostul, discutii pe care nu trebuie sa se puna accent.Fiti alaturi unul de celalalt in momentele dificile.In cazul in care,orice s-ar intampla,nu se va rezolva nimic, vei fi nevoita sa pui capat relatiei, chiar daca nu iti doresti lucrul acesta.

1 răspuns:
| Rill a răspuns:

Salut. Ar trebui sa-i spui ce te deranjaza la el si invers. O relatie se bazeaza in primul rand pe comunicare happy