| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 4 ani si de un an relatia noastra nu mai prea merge, ne certam mereu din motive aparent banale. Este indiferent cu mine, de la un timp a inceput sa ma si jigneasca si eu nu mai pot sa accept asa ceva. Am mai incercat de cateva ori sa ma despart de el dar nu vrea, spune ca ma iubeste enorm, ca nu ar mai putea fi cu altcineva. In afara momentelor de cearta se comporta frumos, face multe sacrificii pentru mine dar totusi nu mai pot sa accept indiferenta asta din partea lui. Mereu cand ne certam asteapta sa il sun eu...sunt o fire mai sensibila si mereu plang cand ne certam si el spune ca nu mai suporta sa ma vada ca plang din toate nimicurile, ca nu ma mai poate auzi. As vrea din tot sufletul sa ma despart de el dar nu pot. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti aduc aminte ca, in afara de inima, mai ai si un cap si acum trebuie sa faci apel la el. E timpul ca ratiunea sa invinga sentimentele din inima ta.

| HueyFreeman a răspuns (pentru neutrino):

Stiu ca daca zic asta o sa para ca tortul este o minciuna, dar: Sentimentele tot de la creier vin. Numa' bine.

| Hαppiηеss a răspuns:

Din cate observ esti constienta ca relatia asta nu are nici un viitor.din moment ce au aparut neintelegeri probabil fiecare aveti gandiri diferite nu sunteti pe aceeasi lungime de unda nu este sufletul tau pereche, la un momentdat unul dintre voi va trebuii sa puna punct acestei situatii. Cred ca ar trebui sa o faci tu cu cat va trece timpul cu atat va fi mai greu mai bine suferi acum o saptamana 2, 3 o luna cat va fi nevoie dar vei trece peste, decat sa stai asa in tensiune si in certuri interminabile oricum ruptura tot se va produce! Vei face fata situatiei, esti puternica! Bafta!

| NarcisaNarcisa a răspuns:

Crede-ma stiu cum e asa am patit si eu...a fost foarte greu dar pana la urma mi-am ascultat inim spune-i ca vreti sa faceti o pauza si atunci vei realiza ce e mai bine pentru voi si pentru tine....Succes

| mikomin a răspuns:

Nu puteti avea un viitor impreuna, te sfatuiesc sa te desparti de el, deoarece a inceput sa te jigneasca, daca te iubea nu te jignea...

| SweetAri a răspuns:

Hoho! baii ai 4 ani, esti baiat...siii" eel este indiferent cu tine"? si prost si gay

| MailoMailoo a răspuns (pentru SweetAri):

O cheama Andra.Tu esti prost. happy
Bafta.