| Micutzica a întrebat:

Sunt foarte disperata, va rog sa ma ajutati.Am facut-o cu prietenu meu in data de 19 decembrie.As vrea sa mentionez ca am facut-o de 2 ori consecutiv dar el sa sters dupa ce a ejaculat prima data ( bine inteles nu in mine)apoi am facut-o a 2 a oara.Acuma trebuia sa-mi vina ciclu in data de 28 decembrie si nu mi-a venit inca.Se poate sa fiu insarcinata? Va rog sa ma ajutati.Va multumesc anticipatwinking

4 răspunsuri:
| KatJolie a răspuns:

Nu cred. ia un test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...Se poate sa fii foarte insarcinata. Lichidul prespermic contine 15-20 de spermatozoizi si care intra in tine oricum, inainte de ejacularea propriu zisa. Nu mai crede in mitul stupid cum ca daca nu ejaculeaza in tine ai scapat. Ia anticonceptionale daca iti place fara prezervativ si fa un test de sarcina cat mai urgent, preferabil dimineata, imediat dupa ce te-ai trezit. Daca iese negativ, atunci e o simpla dereglare, daca iese pozitiv, atunci consulta un ginecolog.

| Micutzica explică:

Va multumesc! O sa iau un test dar sa stiti ca mi-e foarte frica big grin

| Micutzica explică:

Vreau sa va spun ca am luat un test si a iesit negativ tongue, dar prietenul meu imi spune sa mai luam unul sa-l facm duminica pentru ca duminica ce vine o sa fie 3 saptamani de la contactul la care ne gandim noi ca s-ar fi putut intampla. Apropo nici acum nu mi-a venit, am o intarziere de 9 zile sad. Ce ziceti sunt sau nu insarcinata?