| Aurus a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si imi place sa scriu poezii, dar profa de romana nu prea e interesata. As vrea sa particip la concursuri sau sa imi gasesc cenacluri online unde sa imi pot pune poeziile si sa primesc pareri. Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Of! Ce pacat! Intra pe http://idc.adlittera.com/despre-idc/ si ai sa vezi de ce. E vorba de un concurs la care puteai sa participi si tu cu poeziile tale, insa data ultima de inscirere a fost 6 noiembrie, deci alaltaieri. Eu particip la sectiunea proza scurta acolo, insa inainte am intrebat pe o profesoara de romana ce am avut-o ca diriginta ce parere are despre ce scriu, si nu e oricine, ci are ceva titluri la o facultate din Timisoara, si asta pentru ca e o femeie deosebita, si ea mi-a zis ca am talent, si asta m-a incurajat sa particip si eu. Acum, daca profa ta nu e prea interesata, ori nu stie ea prea multa literatura (mai sunt si cazuri din astea), ori nu ai tu talent. Era bine daca ai fi putut participa si tu la concurs. asa vedeai daca esti talentata. Dar poti sa o faci anul viitor, daca cumva intre timp nu gasesti altceva ca sa te afirmi.