| anonim_4396 a întrebat:

Sunt noua pe TPU si citind multe intrebari, am vazut foarte des expresia DAU FUNDA, ce inseamna? big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

În dreptul fiecărui răspuns apare câte o fundiţă gri şi (la răspunsul care consideri tu că te-a ajutat cel mai mult) dai click pe ea din dreptul răspunsului. Apoi te întreabă ceva de genul „Eşti sigur că vrei să declari răspunsul câştigător?" iar tu apeşi pe „Da". Pe scurt, este un fel de „mulţumesc" celui care te-a ajutat cel mai mult la problema ta. Şi cine primeşte fundiţa, primeşte şi 100 de puncte.
P.S. bine ai venit printre noi! kiss

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, fundita inseamna ca cel care raspunde corect ai se acorda ca premiu o funda, pentru ca ajutat. Cand pui o intrebare apasa pe funda, inseamna ca tu ai decis sa aplici funda, raspunsului corect. Iata un link care te poate ajuta, mai ales ca esti noua pe TPU. Citeste si iti va fi mai usor.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente