| Sara2 a întrebat:

sunt terminata sad?
nu stiu ce se intampla cu mine am inceput sa am depresii am devenit ipohondra ma gandesc intr-una la o posibila sarcina desi testul a iesit negativ si mi-a venit menstruatia, sunt disperata nu stiu ce sa fac nu ma pot calma simt ca innebunesc, acum mi-am luat inca un test sa il fac maine dimineata imi e frica de mor, cand ma gandesc ca va trebui sa il fac ma ia cu transpiratii, mi-e o frica ingrozitoare tremur si nu-mi pot reveni, am luat si un distonocalm si nimic sad ma inspaimanta un avort stiu ca trebuia sa ma gandesc inainte dar singura chestie a fost 1 minipicatura de lichid preejaculator de la un prezervativ intors si contactul a fost cu acel prezervativ doar il atinsese de varful penisului crying simt ca innebunesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu ai varsta necesara sa faci sex? ca mie imi pari imatura si nepregatita. Dumnezeule, o sarcina, un copil e o minune. Chiar asa de nenorociti am ajuns incat sa ne tem de sarcina ca de boala, chiar atat de putin oameni? Eu cred ca tu ar trebui sa mergi la un psiholog si sa-ti reiei viata sexuala cand vei fi pregatita. Chiar daca ai depasit varsta minima normala (18 ani), poate tu ai nevoie de mai mult timp pentru a putea face fata responsabilitatilor vietii sexuale. Ai un comportament complet deviant si e pacat ca atingi asemenea culmi de dezumanizare incat sa uiti ce minune e un prunc.
Ma intreb, ginecologul care te consulta regulat nu vede cat esti de nepregatita, nu te indruma la consiliere psihologica?

| anad a răspuns:

Astfel de atacuri de panica sunt foarte daunatoare sanatatii tale si relatiei voastre de cuplu. Ar trebui sa mergi la medic sa iti recomande, poate, anticonceptionale ca sa nu mai treci prin astfel de stari si emotii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, totul va trce