| bogdan_3555 a întrebat:

Sunt un baiat si parintii mei nu imi dau voie sa imi dau pierce in buza zic ca sunt prea mik desii am 15 ani *** nu stiu c sa le mai zic sa ai conving... cum sa ai convin
astept raspunsuri si pe id-ul puya_gman multumesc

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu te supara ca-ti spun dar numai la porci se pune inel in buza, vezi-ti de scoala si asculta-ti parintii, stiu ei ce stiu.
Dragalasule, felicitari pentru raspuns, daca as fi putut ti-as fi dat fundita!

| Saori a răspuns:

Buna.
Eu am avut cam aceeasi problma, desi la mine era ceva mai simplu: inca o gaura in ureche.
Mama n-avea nicio problema, insa tata... Zicea ca sunt prea mica. Am 14 ani.
Si mi-am luat intr-o zi un cercel de-ala cu magnet, si cand a vazut tata, nu a mai avut ce sa spuna. Chipurile, gaura era deja facuta. Cand am vazut ca nu mai face asa urat, m-am dus fuguta si mi-am facut. acum nu mai spune absolut nimic. laughing
Dar poti sa incerci si altfel. Cu Frumosul: le promiti ca nu o sa devii mai rebel, sau nu o sa scazi la scoala, sau nu o sa decazi din cauza unui pierce. le promiti ca nu te vei schimba, si poate chiar o sa inveti mai bine la scoalasmug[daca se poateblushing tongue]. bine, acum, eu nu te cunosc personal, insa na... tsiam dat niste sfaturihappy. sper sa te ajutetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele cum si-a pus fiul meu de 15 ani acum2 ani in urma. si cum i-a intrat biluta in gaura sub piele, si m-am chinuit sa i-l scot cu patentul muiat in spirt.si in loc sa iasa, s-a marit gaura nemaiputand sa manance. dupa buza si l-a bagat in spranceana.aceeasi poveste.mai rau.ca acolo piele este mai moale si fugea in toate partile.atunci i-am scapat si vreo doua, fiindca plangea ca-l doare si nu voia sa stea sa-l scot.acum, am vreo trei piercinguri prin casa, il rog sa le poarte, si fuge de ele ca dracul de tamuie, nici nu vrea sa mai auda. dar nici nu stie de ce si le-a pus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa iti pui pierce? Doar ca sa ii impresionezi pe ceilalti? Invata sa faci asta prin felul tau de a fi si sunt sigura ca ceilalti o sa te pretuiasca mai mult decat daca ai avea un pierce plus ca la un baiat o astfel de chestie arata lipsa de seriozitate.

| alle95 a răspuns:

Buna si eu am 15 si am un pierce in limba de vreo 6 luni si parintzii mei nu stiu de el, iar tu in buza nu ai cum sa il ascunzi nu stiu gaseste punctele slabe ale parintzilor si folosesteletongue
Note bune sau. daca chiar vrei pune'ti si vezi ce reactie o sa aiba poate ca o sa il accepte si daca nu il accepta il scoti dar macar stii ca ai incercat:*