| anonim_4396 a întrebat:

Sunt unele persoane care va lasa diferite impresii.
Cand o persoana va lasa o impresie buna / rea?
Cum este definita o impresie buna, dar una rea?
Exista persoane care sa nu va lase nicio impresie?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,exista persoane pe care să le includ automat în majoritate.Genul de persoane care nu ies cu nimic în evidență. Asta poate echivala și cu o impresie rea, depinde cum vezi lucrurile.O impresie bună îmi formez despre puține persoane.

| EcceHomo a răspuns:

Nu oamenii îmi lasă impresii, ci eu îmi formez impresii despre ei.Asta depinde de starea în care mă aflu la acel moment.

| Thyself a răspuns:

După cum bine spune EcceHomo starea de moment ne poate face să nu observăm anumite chestii, lucru care poate atârna destul de greu. Eu fiind un egocentrist mi-am dat seama de-a lungul timpului (adică mi s-a spus mai târziu, sau am aflat de undeva) de multe chestii pe care inițial nu le-am văzut, dar care contau. Mie unul îmi place să înțeleg oamenii și de ce acționează într-un anume fel, dar nu am mereu răbdarea necesară pentru a fi un bun observator. De obicei sunt cufundat în gândurile și trăirile mele.
Îmi lasă o impresie extrem de bună cei care fac pe dracul în patru pentru a-ți fi alături. Atunci când ești în rahat la rândul tău și totuși faci tot posibilul să ajuți pe cineva înseamnă că îl iubești cu adevărat. În direcția opusă o persoană care își iese din fire, chiar se străduiește, să fie cât mai nesuferit îmi atrage automat disprețul. Altfel nu prea mă interesează oamenii care nu îmi trezesc emoții puternice. De obicei dacă vreau să am de-a face cu cineva trebuie să simt ceva gen F uck yeah vreau să facem chestii împreună. Altfel, ce folos, dacă e doar pentru a alunga plictiseala cu alt fel de plictiseală?

| 0No0Name0 a răspuns:

In opinia mea, persoanele ce dovedesc ca au bunul simt, repectul, sinceritatea si sprijinul imi lasa o impresie buna. In acel moment imi dau seama ca exista si alte persoane ce sunt de aceeași parere cu mine. Dar totul depinde de la om la om, de la caracter la caracter. Nu mi s-a întâmplat ca cineva sa nu imi lase nici o impresie. Mi se pare imposibil sa nu judeci pe cineva, chiar daca acest lucru e bun sau nu. Pentru mine impresia rea reprezinta contrariul. Sper ca te-am ajutat!