| anonim_4396 a întrebat:

Daca exista la politie 3 plangeri pentru amenintari si injurii de la persoane diferite, dovezi niste mesaje si martori ce urmeaza sa se intample cu persoana care primeste plangerile?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoana care primeste plingerile (politistul) nu pateste nimic. Doar va face o ancheta din partea politiei. Persoana impotriva careia s-au facut plingerile va avea necazuri. Este suficienta si o singura plingere. Dar daca sint 3, in plus cu dovezi si martori, nu ii va fi pre bine. Amenda, si poate dosar penal daca cei agresati nu sint multumiti cu rezolvarea.

| iKivy a răspuns:

Daca este minora va fi transferata la o scoala de corectie daca este majora va fi sanctionata cu amenda intr 1500-2000 lei big grin

| ftwBurrN a răspuns:

Depinde de plangere poate fi doar sanctionata sau un dosar penal pe 5 ani neparasirea judetului sau puscarie in cel mai rau caz depinde cat este de grav