| GavrilGabriel1999 a întrebat:

Sunt urât? (întrebare de plictiseală, nu-mi pasă dacă veţi spune da, sau nu), atâta timp cât este o un răspuns sincer. (pentru mine cel mai frumos om din lume, este cel care trăieşte după voia lui Dumnezeu)

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Ai: credinta, iubire, înțelepciune, speranta, iertare, rabdare etc. atunci esti frumos; urasti, instigi la violenta, ucizi, nedreptatesti diferiti oameni, atunci esti urat! Mereu poti alege o cale de a deveni mai bun / placut! Numai bine!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Fi serioasa, nu tu mi ai scris ca daca nu sunt balanta nu te vezi cu mine acum scrii ca conteaza sa aiba credinta, iubire, înțelepciune, speranta, iertare, rabdare etc.
cum sa stai cu un om de care ti scarba sa il privesti? voi crestinele nu puneti pret pe fizic?

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Tu nu i-ai inteles intrebare... Citeste mai bine!
Noi, crestinele, punem pret pe suflet... Fizicul e ceva trecator... Azi ai 30 ani si arati OK, peste 60 de ani vei fi o muzeo - fosila pe care se va studia anatomia! La ce bun ca esti frumos, daca esti gol pe dinauntru? Ai grijă de tine!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Hai serios voi va alegeti numa barbati urati iar cei frumosi isi plang de mila, ffi sincera, uratenia e trecatoare sa stiu? asta e vrajeala cu frumustea e treacatoare, ala si la batranete va fi mai frumos ca ala urat iar ala urat va fi si mai urat, astea sunt povesti feminime

| Holiday a răspuns (pentru Caro34):

" Azi ai 30 ani si arati OK, peste 60 de ani vei fi o muzeo - fosila..."

Da, dar una e sa fii frumos 20-30 de ani si alta e sa nu fii niciodata. Macar ai anii astia in care trebuie sa profiti de ceea ce ai. In plus, lasand la o parte elucubratiile religioase, nu te impiedica nimeni sa fii frumos si... orice altceva, ba dimpotriva.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu-mi place sa spun ca da pentru ca stiu cum e cand isi spune cineva ca esti urat sau cand o fata te respinge doare foarte puternic,dar a te minti nu e o solutie sau ca crezi ca sufletul conteaza

in concluzie spun ca aspectul tau fizic este scazut si ca vei gasi o fata asa ca tine, din pacate asimetria fetei nu se poate schimba,ai o fata foarte asimetrica,prea lata,schimbati freza, parul ala lung isi face fata si mai lata,lasati barba,musta asta face ca asimetria sa fie ascunsa, baga culturism bratele mari conteaza, plus o personalitate de mascul, cred ca fiecare om are un loc pe lumea asta, da aspectul fiic conteaza extrem de mult, dar cateodata in spatele unui ambalaj este un suflet bun, sincer

| GavrilGabriel1999 explică (pentru RAY):

Sincer... Nu-mi pasă să fiu frumos în faţa oamenilor, dar îmi pasă foarte mult să fiu frumos înaintea lui Dumnezeu. Dumnezeu nu mă dezamăgeşte niciodată, dar oamenii da! De aceea mereu îmi pun încrederea mai întâi în Dumnezeu. Oamenii nu pot vedea dincolo de aspectele exterioare... Deci nu are rost să îmi pese de prejudecăţile mocirloase.

| RAY a răspuns (pentru GavrilGabriel1999):

Hai sa fim sinceri normal ca isi pasa,prima faza este negarea mereu,apoi apar frustrari, complexe,nervi,stres,astea duc la depresie,normal ca ne pasa cum aratam aici nu e vorba de dumnezeu ca si la dumnezeu i place cei frumos,vezi icoanele in biserica numa personaje frumoase sunt iar iisus arata bine de tot,nu e vorba ca nu pot vedea e vorba de prima impresie care e involuntara,instanta si care nu e controlata de constientul uman ca si cand isi este sete,foame, nu e vina unui om ca nu te place, nu e vina unei fete ca nu e atrasa de tine nici vina ta, isi spun ca a te minti nu rezolvi nimic decat dai in alte complexe, ti am spus frumos ce sa faci, daca esti baiat inteligent imi vei urma sfaturile

| RAY a răspuns:

Este greu sa accepti realitatea asa ca accepti minciuna

| RAY a răspuns:

Danay72 deci oamenii frumosi sunt mai buni la suflet decat cei urati, din moment ce credinta se vede la exterior cool

| RAY a răspuns:

Gåbíį07 daca tu il vezi frumos nu vreau sa fiu rau dar este o imensa ipocrizie sa spui ca este frumos, hai sa fim seriosi, atunci ce relevanta are frumusetea

| Freya1 a răspuns:

Atunci cand privesti un om si il consideri frumos oarecum e pe gustul tau deci te si poti vedea langa acea persoana ca si prieten, iubit etc.
Fiecare persoana in parte vede frumosul in felul lui si ce imi place mie poate nu ii place si altcuiva.Cum nici eu nu radiez de frumusete nici tu poate nu esti chiar rupt din stele fiecare are defectele lui.

| Holiday a răspuns:

"Sunt urât? "

Naiba stie, dar daca tu esti in poza de la avatar, da.

"pentru mine cel mai frumos om din lume, este cel care trăieşte după voia lui Dumnezeu"

Hai sa fim seriosi, chiar privind din punctul de vedere mistico-religios, evident ca e mai frumos unul "frumos care traieste dupa voia spiridusului" decat unul "urat care traieste dupa aceeasi voie".

| danay72 a răspuns:

Asa e. Ai dreptate, cei care fac voința lui Dumnezeu sunt frumoși, pentru ca au în primul rând sufletul frumos și acest lucru se vede și în exterior. Apoi, frumusetea este o chestiune de gust, subiectivă. Sti proverbul nu e frumos ce e frumos, e frumos ce iti place. Deci nu te îngrijora de ce zic alți, ci învinge răul prin bine.

| CleanHeart a răspuns (pentru danay72):

Ai dat unul dintre cele mai bune raspunsuri pentru baiat si sa mai spun ceva care nu are legatura cu ce ai scris tu dar am vazut la cineva, fustrarile nu apar din cauza aspectului fizic si atunci cand tu nu esti impacat cu tine sufleteste.

| deeeaqq a răspuns:

Te plictisești grav...

| CleanHeart a răspuns:

Nu,din perspectiva mea nu! Eu in fiecare om vad ceva frumos si hai sa o lungesc putin, sincera sa fiu eu pe nici un om nu vad urat, deci oricine ar fi intrebat raspunsul meu era la fel. Cei care pun pret doar pe asp. Fizic sunt prea plini de ei dar daca nu exista respect si intelegere, sinceritate multumeste-te atunci doar cu frumusetia poate asa vei fii fericit langa respectiva persoana chiar daca caracterul lasa de dorit happy

| CleanHeart a răspuns:

Ray tu ar fi bine sa taci, nu decizi tu cum vad eu oamenii. Un om educat intodeauna va fi frumos punct! si baiatul ii simpatic ce te apuci tu sa jignesti persoanele de pe aici nu ai un pic de rusine? Vezi-ti de treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar crede/ma cand iti zic ca esti Luceafarul pe langa mine.

| GavrilGabriel1999 explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc pentru sinceritate

| anonim_4396 a răspuns (pentru GavrilGabriel1999):

Pentru putin!