| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tie ti-e totuna ca stai acasa sau iesi in oras? Orasul a devenit o dependenta pentru multi oare? De ce le place la oameni sa iasa in oras? Ce vad ei acolo? Acasa nu te poti simti la fel de bine ca in oras? Sau multi ies in oras pentru a se refugia de obligatiile de acasa? O casa in care ai obligatii mai poate fi numita casa sau puscarie? O casa nu e un loc in care sa dansezi,sa te simti bine, sa faci ce vrei?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea ies in oras,asta din cauza ca, atunci cand nu muncesc, vreau sa-mi rasfat trupul lasandu-l liber, eliberandu-l de povara hainelor, de tortura machiajului.Imi place sa stau goala. Daca as iesi in oras, ar trebui sa-l torturez.happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu sunt introvertita, dar nu sunt genul care se simte bine sa stea toata ziua in camera. Nici in oras nu ies, dar imi place sa stau in gadina sau sa ma plimb. Joc jocuri, dar singura ma plictisesc, asa ca joc doar impreuna cu cel mai bun prieten. Imi place sa ma uita la seriale/animeuri si sa ascult muzica, dar imi place mai mult sa vrbesc cu el. Deci oamenilor nu le place orasul, ci le place sa socializeze.

| Superman1243 a răspuns:

E frumos sa iesi in oras cu prietenii(vedeti un film, jucati biliard, la agatat, etc.) Trebuie sa socializezi cu ceilalti, nu poti sa stai toata viata in casa. Daca un om nu prea are prieteni nu are ce sa faca in oras atunci, a iesi in oras e amuzant doar cu preitenii pentru ca faceti chestii impreuna, va creati amintiri, si doar asa poti sa cunosti o fata, nu o sa vina nici o fata direct la tine acasa si sa te ceara de sot!