| anonim_4396 a întrebat:

Tipu din clip are dreptate?
https://www.youtube.com/watch?v=frCk17Az-wk&feature=yout u.be

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Pe langa că citește de undeva și se vede clar, adică face niște pauze și se gândește unde a rămas, nu le zice natural, sunt și chestii acolo care n-au logica. În plus, m-a pierdut la "daca te ridici la fiecare lovitura, viata se satura sa-ti mai dea vreo lovitura". Pe langa ca e prost formulata e si ilogic.

Apreciez inițiativa, apreciez că încearcă să facă ceva, dar eu sunt pe principiul că ori faci ceva calumea, ori nu-l face.

| Dugalle a răspuns (pentru LoveSleep):

Asta ar trebui sa fie un principiu standard si acceptat de oricine fara a se opune cand vine vorba de a crea ceva.

Din pacate nu, exista si cantitate > calitate.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pentru un tanar sunt admirabile si credibile toate afirmatiile, aproape crestine.Nu ma intereseaza daca citeste sau l-a tocmit cineva. Nu gasesc nici o afirmatie care sa ma contrarieze. Reprezinta o realitate dura, de care toti ar trebui sa tinem cont.Desigur, asumata la un moment dat, trebuie, cum spunea un coleg (intru TPU) si calitate.Dar calitate versus calitate.Altfel 'lucrurile" pot degenera. Asta fiind si drama.

| Dugalle a răspuns:

1. Exista si nu pot doar ca el nu a cunoscut-o.
2. Daca iei viata prea in serios, risti sa innebunesti. Trebuie sa faci si haz de necaz.
3. Viata nu se satura sa te loveasca, ea te va lovi mereu chiar si daca esti la pamant. Ceea ce conteaza e cum impiedici sa primesti anumite lovituri, cum le incasezi si cum te ridici.
4. Familia? Overrated. Daca familia te impiedica in a ajunge sus si te tine pe loc ba mai rau te trage in jos si iti creeaza doar probleme, tai-o.
5. Lasa tu plodul liber la 11 ani si sa nu te miri dupa ca devine un alcoolic anonim, un consumator de 2 pachete de tigari pe zi, droguri, etc.
6. Copilaria nu are niste puncte ce o delimita. E relativa, la unii tine mai mult, la altii mai putin.
7. O cale ce crezi ca e buna, nu e neaparat buna. Incertitudinea este data de CREZI. A crede nu e ceva sigur.
8. M-am saturat de el, am renuntat sa ma mai uit. Daca continutul lui e plin de erori si necalitate si asta reprezinta 60% din continut, nu ma mai uit pentru restul de 40%.