| RAY a întrebat:

Toate neînțelegerile dintre noi este datorita faptului ca nu ne putem accepta intre noi, dar oare se va putea asta? si cum?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ideea de toleranta e un subiect sensibil. Gândește-te ca dacă doua persoane au o divergenta de opinie și gândesc diferit intervine orgoliul și fiecare își apara punctul de vedere. Niciunul nu accepta părerea celuilalt. Cât timp omul nu își lasă orgoliul deoparte și nu accepta realitatea ca fiecare e diferit va mai dura ceva pana sa se ajungă la acceptare și la conviețuire pașnica.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai se poate, daca doi oameni se inteleg bine, se accepta unul pe altul, doar ca trebuie sa fie compatibili acei oameni.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Mann filozofic, am putea sa ne acceptam la nivel universal

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai am putea, de ce nu?

| Celcestietot a răspuns:

Fiind la fel. happy

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Corect, dar nici asta nu ar fi bun, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Ar fi in acest caz.