| memekiki a întrebat:

Intrebarea mea este mai mult legata de felul in care unii dintre noi suntem considerati ciudati datorita faptului ca ne imbracam mai diferit sau avem un style mai aprte...de ce nu ne putem acceta asa cum suntem? e asa greu sa intelegem ceva ce e nou?

Răspuns Câştigător
| LiveYourLife a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa-ti pese ce crede lumea de felul in care tu te imbraci atata timp cat tu asa te simti ok

doar tu adopti un stil aparte nu lumea
simte-te bine in pielea ta nu a lumiiwinking

3 răspunsuri:
| DeepEyesClaudia a răspuns:

Teoretic, fiecare e liber sa se imbrace, sa faca si sa gandeasca ce vrea, atat timp cat nu-i deranjeaza pe ceilalti. In legatura cu moda, in opinia mea e OK sa te imbraci intr-un fel daca iti face placere, si nu pentru a impresiona.

Prejudecati au existat dintotdeauna.

| Butterfly928 a răspuns:

Deci esti emo? Oricum nu mi se pare ciudat pentru ca fiecare trebuie sa se poarte cum se simte el mai bine. + ca am citit ca acesti oamenii sunt mai sensibili, buni ascultatori si intelegatori. Intr-un fel o generatie ce face lumea mai bunawinking kiss

| crissstina a răspuns:

Daca se imbraca mai ciudat nu trebuie neaparat sa fie emo draga. lumea nu se imparte in doua: cei ce se imbraca normal si emo:p. poate fii rocker, hippie, religios etc.