| anonim_4396 a întrebat:

Totul pare pierdut, trist si haotic totodata. O ceata deasa imi invaluie sufletul pustiu. Suferinta s-a asternut incet peste mine. Ma simt tintuit pe o insula a durerii. Totul in jur e atat de frumos, de cald, de senin, numai eu ma trezesc in fiecare dimineata mai urat pe zi ce trece.
E trist si totusi adevarat ce mi se intampla. Am ramas doar cu rabdare, dorinta si speranta ca intr-o zi o sa fie bine. Oare se va intampla asta?
Sa mai ai incredere in oameni?
Trebuie, ca altfel esti pierdut!

1 răspuns:
| Exilee a răspuns:

Amice! Ai incredere in oameni. Cu toate ca unii sunt serpi veninosi carora nu le zdrobesti capul la timp, te vor musca. De-accea cred eu c-ar trebui nimiciti cu desavarsire serpii, dar NU-TI SUGEREZ SA RECURGI LA ASA CEVA SUB NICIUN CHIP.

Te inteleg. Esti temrinat, distrus, prada nostalgiei din pricina unei despartiri. Capul sus. Viata inseamna mult mai mult. Chiar daca unii sunt vicleni sfatul meu este: bucura-te de ei! Zambeste-le.Fa ca fiecare clipa a vietii tale sa fie cat o viata fericita.

Scapa de acea speranta si inlocuieste-o cu ambitie. Cei cu sperante, dar fara ambitie sunt slabi. Ridica-te cand vei cadea din nou. Este o lupta.