| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

TPU...am o problema cu perusul.A inceput in seara aceasta sa vomite, dupa care a inceput sa nu se mai tina pe picioare, si sa tina mereu ochii inchisi.Bineinteles ca m-am speriat si am crezut ca moare.Dar inca rezista.Nu stiu ce are Poate fi intoxicat sau sa aiba viermisori pentru ca l-am dus odata la veterinar si l-am tratt cu medicament pentru viermisori deoarece din familia din care provenea toti au murit de viermisori.Dar nu cred ca asta e cauza.ce sa fac cu ea? Este inca puiut dar au inceput sa-i creasca penele si coada.L-am tratat si cu iaurt pentru voma.dar nu stiu ce sa spun.In veterinari nu tare ma mai incred m-as duce la farmacia veterinara si sa intreb de BRONCHIPUR si MULTIVITAMINICO.Ce spuneti? ati avut asa cazuri cu perusii vostri? Va multumesc.

1 răspuns:
| Axys a răspuns:

Buna din punctul meu de vedere el e putin racit nu-l tine la frig cu gemul deschis si departe de bec poate sa orbeasca de la bec tinel in balcon la lumina de afara.
Si sti de ce spun asta pentru ca eu am avut un perus sa zic asa era destep il chemam si venea la mine se juca cu parul meu din cap sad si mea murit ca am tinut geamul deschis a fost curent si a murit sad mea aprut rau acuma am doi baiat si fata sunt sensibili ai grija inc e conditii sunt tinuti sfatul meu daca vezi cai curge nasul pune-i un sfert de pastile de antinevragic dar sa o sfarami i bagi in apa lui sa bea sad ai mare grija si mie imi plac dar le trebuie o temperatura speciala fara curenti sad