| AleAnyo a întrebat:

TPU,,, Urgent! Cum imi fac profil privat pe facebook si pe hi5? Ca deja sunt cam speriata. Deci sa va spun ce s-a intamplat: Mai intai, a intrat cu mine in vorba unu ascuns sub contul "Demi Lovato" si a inceput sa ma intrebe cum ma cheama unde stau si chestii de-astea, eu nu i-am spus si l-am scos din lista de prieteni. Apoi am primit pe hi5 un mesaj scris in 4 limbi de la un mos in care a inceput sa-mi zica ca-s frumoasa si sexy si ca lui ii plac calatoriile, sa faca sex, muzica si ma rog, inca cateva chestii si ca are webcam cica daca vreau sa "ma joc", si ca are o treaba in tara mea si ca ar vrea sa ne cunoastem si l-am eliminat din lista de prieteni. Dar va dati seama ca totusi, sunt foarte speriata. Va rog, ziceti-mi cum sa imi fac profile rivate. Va rooooog!

Răspuns Câştigător
| HepiBăluuns a răspuns:

Pe hi5, imi pare rau,nu stiusad
dar pe facebook,dai sus la contul meu-setari de confidentialitate

o sa-ti arate acolo niste buline cu cine poate sa-ti vada pozele,informatiile,chestii de astea,iar sub alea scrie `personalizarea setarilor` si iti setezi toate de acolo sa ti le vada doar prietenii,iar cand termini dai la previzualizare profil, se salveaza si gata. Daca nu esti sigura, dai pe home, iar apoi inca o data la setari de confidentialitate si trebuie sa fie bifat in stanga `personalizat` si atunci vei fi sigura. Sper sa te ajut si bafta:*