| Freky229 a întrebat:

Trăiesc într-o lume ciudată în ultima vreme, văd tot felul de copii care fac o poza la cadourile aduse de "Moș Crăciun", un copil de 13 ani cu țigara in gură pe o rețea de socializare, fete obsedate de selfie, chiar am vazut o fată de 15 ani care avea o poză cu iubitul ei în pat, mai nou sau mai vechi, cum vreți voi să-i spuneți a apărut selfie stick, o prostie, persoane care cer like-uri la pozele lor pentru a avea cât mai multe... NU înțeleg nimic, e o lume foarte ciuda.
Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Pe tine te-am vazut trolland pe alta sectiune, ori esti femela, ori mascul )))))))
In fine,, 'smecheria' din capul alora se transforma in prostie, iti dai seama ce mari oameni sunt aia ca fumeaza de la 13 ani, de erau copii mei, le bagam tigarea pe gat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Libertate prost inteleasa. Copiii nu mai asculta de parinti, cei care ne-au crescut sunt dati deoparte, avem incredere exact in cine nu ar trebui, suntem mintiti si manipulati din toate partile, daca incerci sa explici unui copil ce inseamna respect nu stie, etc. Bine ai venit in lumea de azi.

| Adry05 a răspuns:

Si pe mine ma ia de cap uneori cand ii vad, dar n-ai ce sa faci, asa sunt generatiile astea. Si noi oricum eram ceva de genul, numa ca ne manifestam pe alte retele. laughing)

| sabin89 a răspuns:

Pai multe lucruri nu le intelegem. De ce exista Statul Islamic, de ce se produc arme nucleare, de ce americanii il aleg pe Trump...Si tu te mai miri de ce are copilul ala tigara in gura. happy

| mihai69 a răspuns:

Lumea a fost mereu ciudată.

| deeeaqq a răspuns:

Nimic ieșit din comun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai venit in prezent
asta se intampla in zilele de astazi, nimic iesit din comun
la 13 ani este cool sa ai tigara in gura, sa fumezi...dar ne-am pus vreodata intrebarea "de ce?" nu, dar voi raspunde eu.In zilele de astazi eu sunt de parere ca tot mai multi copii au inceput sa fumeze deoarece au vazut si la altii,deci totul a pornit de la o prostie, deoarece daca un copil vroia sa se apuce de fumat si vedea ca, ceilalti nu o fac poate nu ii mai parea la fel de interesant ca la inceput.
Legat de fetele cu selfie, nu vad ce este atat de rau in a -ti face poze, dar toate astea cu masura ...sa nu exageram totusi fiindca au ajuns sa isi faca poze stand pe buda pardon de expresie
legat de fata aceea de 15 ani cu iubitul ei in pat...si asta ce e asa de iesit din comun? Suntem in 2016/2017. oamenii cresc mai repede si intretin relatii sexuale la varste tot mai fragede, iar aici fac referire in mod special la fetele de 14 15 ani care arata ca la 20 si pe deasupra mai si cred ca este un lucru bun care le avantajeaza, dar sa fim seriosi fratilor cand o sa ajungem la 40 de ani si o sa aratam ca la 50 nu o sa ne mai convina.Nici eu nu prea arat de varsta mea, dar asta din cauza inaltimii nu din cauza ca imi pun" o masca" pe fata si nu din cauza vestimentatiei si aici vreau sa fac referire la hainele indecente care lasa formele sa iasa in evidenta si sa atraga privirile celor din jur sau a pantofilor cu toc daca ma intelegi tu
selfie stick-ul este o prostie si din punctul meu de vedere, dar a fost inventat ca sa cuprinda mai multe persoane intr-un selfie pentru ca de multe ori lumea vrea poze in grup in care sa apara toti si nu pot avea daca nu isi fac selfie
daca ai like-uri in zilele de astazi esti mult mai apreciat pe retelele de socializare, decat o persoana cu un like sau maxim 2, iar lumea se va da bine pe langa tine deoarece daca ai multe likeuri se presupune ca esti popular, dar ei nu inteleg faptul ca popularitatea este pentru oameni prosti(asa era o vorba, doar ca in engleza) si vor vrea si ei sa fie populari.
aceasta este parerea mea
accepta realitatea
sad, but true.
sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar nevoia de atenție.