| Lotte a întrebat:

Tre sa vorbesc in fata clasei (cca 3-5 min) despre o tema...despre orice.Si tocmai pentru ca am libertatea asta de alegere nu stiu ce subiect sa imi aleg... Ceva idei?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa inteleg ca nu exista ABSOLUT niciun subiect care sa te pasioneze si despre care sa poti vorbi cateva minute?
Asta e grav, sa stii!
Macar cartea de telefon sa fi citit-o si tu, si tot ai putea sa aberezi 10 minute pe marginea ei.

| Silvia a răspuns:

Depinde la ce materii este... poti vorbii despre:
-incalzirea globala
-poluarea sau poluarea apei/aerului/solului etc.
-cele 7 minuni ale lumii
-minuni ale naturii
-formele de relief de la noi din tara
-religiile Terrei
-orientarile sexuale
-industrie
-transporturi navale/aeriene/feroviare etc.
-natalitate si mortalitate
-o sarbatoare etc.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Legalizarea prostitutiei. Iese dezbatere de milioane pe tema asta!

| Irina a răspuns:

Poti sa vorbesti intocmai despre cum se face o prezentare in fata unui public, sunt foarte multe informatii despre acest subiect.

| www a răspuns:

Eh, asta-i culmea, poti sa vorbesti despre ORICE si nu gasesti nimic? Nu cred.

As putea sa iti dau niste subiecte, dar cred ca cel mai bine ar fi sa alegi ceva ce iti place si te reprezinta. Ai putea sa te duci acolo sa vorbesti despre perdele, nu conteaza, mai important e cum vorbesti decat despre ce vorbesti.

| Paula a răspuns:

Eu as vorbi despre iubire... cand am facut asta am luat un 10batting eyelashes
poti sa vb despre orice de la orice materie...

| curiosgirl a răspuns:

Spune despre profetiile lui nostradamus, sunt ft multe informatii pe net, in cazul meu mi-am frapat colegii cu informatii despre el, sau despre hitler sau stalin...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata la tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre cantaretul/formatia preferat/a. Gasesti pe `net multe informatii si le retii repede, daca nu ai voie cu ceva foaie in fata.

P. S:Eu am avut asa la franceza si am ales`o pe Rihanna, desi nu`i cantareata mea preferata, dar, mai conteaza? Important e ca am luat 10. Bafta`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incepe cu respect si colegialitate.vei avea o ora deschisa cu ai tai colegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu iti sugerez sa le vorbesti despre TPU.ro - aparitia, parti pozitive, critici, parerea ta personala, rolul tau, experienta pe care ai acumulat-o sau nu de cand citesti/raspunzi la intrebari