| CuRiOaSaAaAa a întrebat:

Trec clasa a 9 a la profil filo intensiv engleza.Stiu ca la inceputul anului se dau teste initiale, am gasit modele pe net, dar vreau si eu niste recapitulari(la geogra, istorie si biologie-din clasele 5-7 ca a 8 a am lectiile). Exista vreun site de unde pot lua definitii(gen scoarta terestra, clima, celula, tesut)? Sau macar enumerate chestii pe care trebuie sa le stiu? Vreau sa fac o impresie buna, dar nu mai am lectiile din cls 5-7straight face
Mersi

2 răspunsuri:
| uNNe a răspuns:

Foarte bine ce doresti tu dap exista clopotel.ro dar te-as sfatui sa cauti pe wikipedia pe net gasesti orice fundita?big grin

| vasyboy97 a răspuns:

Buna si eu trec clasa a9a la profil filo intensiv am auzit ca la mine se da un test la engleza pentru a ne alege la clasa de engleza sau franceza.Eu as vrea sa intru la clasa de engleza da nu stiu cam ce sa recapitulez ati putea sa-mi ziceti?