| anonim_4396 a întrebat:

Trecind peste unele intrebari si raspunsuri ridicole, peste raspunsuri gen bancuri si poante, constat ca sint citeva persoane care nu se multumesc sa spuna ce au de spus, indiferent care ar fi parea lor despre subiect si incep sa traga concluzii de spre alte persoane care au raspuns, sa caracterizeze persoana, sa aduca acuze, injurii. Se pare ca subiectul religios si perioada comunista este prea des frecventat de asemenea persoane cu probleme. Asa ca dupa ce posteaza tot felul de acuze si invective si o iau peste " bot " primind raspunsuri pe masura tot " persoanele " sar de fund in sus... Ma intreb ce frustrari au asemenea oameni de refuleaza " la tastatura ". Oare se simt bine in postura de anonimi sau numai in postura de anonimi ( de parca cineva poate fi in ziua de azi anonim)? Ce facem cu ei? le mai raspundem sau ii tratam cu indiferenta? ce credeti ca merita?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Temperamentul si caracterul unora ies la suprafata si pe net.TPU este precum lumea, adica de o imensa diversitate.Nu trebuie sa fim prieteni cu toti, dar trebuie sa gasim o modalitate de a ne suporta cu cei care nu ne plac.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atita timp cit nu fac discriminari de orice fel, nu folosesc limbaj licentios, sint inteligibili din punct de vedere gramatical tin sa te anunt domnule ca avem aceleasi drepturi toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog / corect ce spuneti, dar eu ma refeream la cei ce sar calul!
Ma refeream la acei ce trec dincolo de raspuns, de un raspuns, la caracterizari si acuze la adresa persoanelor ce posteaza. Nu este vorba aici de glumite sau poante care se fac si sint acceptabile ci de lucruri mult mai dure. Sau poate in acelasi spirit de egalitate trebuie sa primeasca raspuns pe masura?!