| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu consumi carne? Daca da, tu de cate ori pe saptamana consumi carne? In care parte/parti a/ale zilei consumi carne? Ce fel de carne consumi? In ce mod consumi carnea? Prajita,fiarta, la gratar sau intr-un alt mod? Cu ce alimente obisnuiesti sa consumi carnea?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Consum, dar moderat, in general odata la 2-3 zile.

| Drimmero a răspuns:

Consum si eu, dar nu in fiecare zi, nici mie nu imi convine sa mananc doar asa ceva + de asta, nu este sanatos sa mananci doar carne. Rar mananc carne prajita, iar la gratar destul de des. Obisnuiesc sa o mananc cu cartofi prajiti.

| J0B0MAT a răspuns:

Dap.

Cam de 2 ori pe săptămână.

Depinde când am poftă.

În general de pui şi vită, iarna mai mult de porc.

La grătar şi fiartă, fooarte rar prăjită.

Cu salate, cartofi, legume.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Eu nu consum carne, sunt ovo-lacto-vegetarian, dar nu am absolut nimic cu persoanele care consuma carne.

| Florentina9210 a răspuns:

Da, consum carne. Mai mult la gratar, deoarece cea prajita nu prea imi face bine. Bineinteles ca nu sunt genul sa ma ''indop'' non stop cu porcarii de la kfc, precum fac altii, insa mananc. Imi place mult carnea de porc si cea de rata.
Cu sosuri sau garnituri cu diferite condimente, fructe chiar.

| Satango a răspuns:

Te-au plătit ăştia de la TPU să pui întrebări bonus ale Oracolului? laughing

| takemyword a răspuns:

Nu, nu consum carne. Sper ca am fost de ajutor. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| takemyword a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Am glumit cu raspunsul anterior laughing, desi chiar nu consum.
Mhm, motivele mele principale ar fi pentru ca mancatul de carne creste riscul sau chiar provoaca aparitia bolilor cardiovasculare si a cancerului, e greu de digerat si nu contribuie la un metabolism sanatos. Ar mai fi alte zeci de argumente ce sustin ideea ca nu ar fi benefica organismului nostru pe care nu mi le amintesc, dar sunt la o intindere de mana (pe internet) tongue. Eu cred ca un regim alimentar bazat in totalitate pe fructe, legume, seminte si asa mai departe e mai sanatos si complet, nu duce lipsa de nimic din ce ar avea carnea. Pe langa asta, nu vreau sa sustin uciderea sau exploatarea animalelor.

| SergiuPhPsV a răspuns:

Carne = Life