Tu unde te dai cu skate-ul?

Stim foarte bine: e greu sa gasesti locuri noi de dat. Iar spot-urile de skate locale inca nu au ajuns sa aiba parte de un capitol special in brosura turistica a orasului. De aceea, pentru toti riderii care vor sa se dea pe rampe proaspete, burn lanseaza o provocare: haideti sa facem niste skate-spotting!

Nu, skate-spotting-ul n-are nici o treaba cu filmul celebru din ’96, pentru ca ce se intampla pe www.burn-spots.com are treaba doar cu trick-urile, sporturile extreme si o aplicatie web interactiva prin care toti riderii pot sa descopere cele mai tari spot-uri din Europa.

Bineinteles, trebuie sa te bagi si tu ca sa iasa treaba. Deci, intra pe www.burn-spots.com si marcheaza pe harta locul in care iti zboara placa in fiecare zi. Si, pentru ca aplicatia e bine-conectata la Facebook si Google Maps, poti sa alegi orice locatie si sa uploadezi cat de multe poze si informatii vrei. Daca e bun de shredding, e numai bun de sharing cu toata comunitatea de skate.

La final, toata lumea castiga: spot-ul tau local de skate devine cunoscut in toata Europa, iar tu poti sa iti faci linistit traseul pentru urmatorul skate-tour. Si, pana cand o sa apara locurile de dat in brosuri turistice, noi zicem sa dai cu incredere cu mouse-ul pe www.burn-spots.com. Si sa faci niste skatespotting.

31 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu ma dau.

| schajuman1344 a răspuns:

Eu si cu toti din Botosani, ne dam la monument. Daca Comunitate TPU ne-ar poate ajuta am fi foarte recunoscatori: ne dam la monument, pe strazi, in blocuri-nu avem macar o rampa si asfalt. Au fost facute numeroase petitii semnate de peste 3000 oameni, dar primarul nu le-a acceptat, dar noi nu vrem sa ne lasam de skate. El e...e...e viata noastra! Multumim.

| Unghiuta1 a răspuns (pentru schajuman1344):

Inca te mai dai? Sunt si eu din botosani

Răspuns utilizator avertizat
| SpyDeck a răspuns:

Oriunde apuc

| xAkira a răspuns:

Nu ma dau... dar as vrea sa invat love struck dar nu are cine sa ma invetecrying

| f1r3TiG3R a răspuns:

Pista din Parcul tineretului buzau, dar nu mereu, imi place sa experementez noi trucuri cu placa, deci am un loc bine ascuns in adancimea orasului desi este destul de vizibil locul, nimeni nu il baga in seama. Tractiunea e buna am inprovizat niste rampe si probabil eu si amici din cartier o sa mai facem multe schimari pe acolo, sunt 2 km de loc bun unde sa iti inventezi trucuri. Si AlleDubstep nu e o rusine sa te dai cu placa chiar daca esti fata, sora mea are 16 ani se da de vreo 6-7 luni si ma roaga sa o invat sa faca trucuri sa se laude la celelate fete ce poate chair daca e "fata".

| Crucified a răspuns:

Ma dau

| vlad89c a răspuns:

Ma mau in skate-parcuri, prin oras, cateodata alaturi de bikeri... deci cam peste tot.

Răspuns utilizator avertizat
| DubstepQueen a răspuns:

Prin parcuri...sau chiar si cand merg la cumparaturibig grin

| YahooMail a răspuns:

Eu nu ma dau cu skate-ulsad

| angellswig a răspuns:

Am prieteni ca eu nu ma dau, dar ei se dau in Skate Park(Brasov)

Răspuns utilizator avertizat
| DragosGr a răspuns:

Nu.

| ciprian1997 a răspuns:

Eu sunt din Braila...
Nu prea avem locuri de skate
Dar eu ma daupe faleza

| Painy a răspuns:

Ma dau oriunde! Cel mai mult in parcuri

| Kiddu4Strange a răspuns:

In parc happy Împreună cu bff-ul meu, ea cu rolele eu cu placa, e super! big grin

| Xd_Norbii_1996 a răspuns:

Nu ma dau. happy

| VictorSebastian a răspuns:

Mie imi place sa ma dau foarte mult pe skateboard.Si locul unde ma dau este In Parcul Copou din Iasi unde sunt multe rampe interesante.

| RanD0M a răspuns:

Imi place mult sa ma dau cu skateboard-ul.Eu ma dau in piata unirii din Focsani pe scarile de la primarie si pe bulevard...

| LoRdAlEx a răspuns:

Le strada si in parcul de
skat

| CristianaCris a răspuns:

Nu.dar chiar as vrea sa invat pentru ca, o singura viata am si trebuie sa incerc cat mai multe lucruri.deseori chai ma intreb cum este, dar serios chiar daca cad, nu conteaza..incerc iar:X

| Alexl a răspuns:

In I.O.R sau... Tineretului. -Bucuresti.

| GreenSku11 a răspuns:

Am prieteni care se dau in sk8 parc tineret e in Bucuresti la cutitul de argint ..eu ma dau cu rolele laughing si vin multi acolo.e si unu adrenalina care se da extrem de bine si ar merita sa fie cel mai bun din Bucuresti thinking dupa parerea mea

| PaulSabou a răspuns:

Da..doar ca din pacat pana se face si pe aici asfalt(deja au inceput) nu ma prea pot da doar in satul vecin, oe trotuar sau pe terenul de la scoala

| AlleDubstep a răspuns:

Sunt fatahee hee.eu ma dau in sk8 herastrauwinking.e mai tare acolo.Mai merg si in Tineretului dar sunt prea multi baieti draguti si de obicei mi-e rusine pentru ca sunt un fel de incepatoare ma dau de 4-5 luni stiu cateva trickuri dar sincer ma emotionez in fata lorlaughing))

| PaulSabou a răspuns (pentru AlleDubstep):

Pai e foarte bine daca sunt baieti draguti. poti sai rogi sa te ajute si te apropi mai
mult de ei

| BlackSexyAng3l a răspuns:

In Bucuresti la Herastrau pe pante

| Ozn_Rock_1990 a răspuns:

Eu fac street skating.Ma dau unde apuc, unde e flet bun.

| Iordan_Tasdemir_1996 a răspuns:

In mangalia da neau luat rampele nu e drept frate iar acum sunt pe skate de strada mai mult da trebuie sa recunosc ca imi place mai mult stilu asta