| laura23 a întrebat:

Uleiul de ricin pentru intarirea unghiilor trebuie aplicat peste oja sau unghia trebuie sa nu fie data cu nimic? Cat timp trebuie sa las uleiul pe unghii iar apoi cu ce il indepartez? Sau cum fac?

Răspuns Câştigător
| Mai Tare Ca Un Drog a răspuns:

Uleiul de masline este mult mai bun. Se incalzeste foarte bine si se tin unghiile in el timp de 5 - 10 minute in fiecare zi/seara. Poti incalzi acelasi uilei de mai multe ori. Iar la cel de ricin trebuie sa stai in jur de 30 minute si sa nu fi data cu nimic. Dupa aceste tratamente poti folosi un lac de la Kalos care sunt foarte bune in functie de problema pe care o ai cu unghiile. Daca alegi lacul exact pentru problema ta va fi super :p

3 răspunsuri:
| SweetPrinces a răspuns:

Sa nu fi data cu oja, stai cat vrei tu ca nu se intampla nimic cu atat e mai bine, si sa te dai bine sub unghii, apoi te stergi cu un servetel, sau daca vrei te speli cu apa si putin sapun. eu ma dau seara inainte de culcare, ma sterg putin cu servetelu, dar mai las sa ramana putin ulei sub unghii. e bun si uleiul de masline happy

| roberta_7421 a răspuns:

Uleiul de ricin il aplici pe unghii, dar sa nu fie date cu nimic.aici depinde de cat timp ai tu la dispozitie ca sa stai, dar parerea mea e ca daca stai cam 30 de min pe zi e suficient. te speli pe mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inceput sa folosesc si eu ulei de ricin ca am auzit ca e foarte bun si as vrea sa stiu si eu cum trebuie sa-l folosesc :d