| FreddieM a întrebat:

Un amic care studiaza stiinte politice la o universitate din strainantate mi-a spus ca in cadrul nu retin a carei materii, Romania e privita ca un fel de tara din lumea a treia a Europei, bine-nteles. Cum vedeti voi treaba asta?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cand un strain ce iubeste Romania si se muta in tara noastra si se loveste de atata coruptie, mafie si nimeni nu face nimic pentru rezolvarea lor, cat si locuitorii se razvratesc impotriva lui, este de inteles ca suntem vazuti cu alti ochi nu prea buni. Eu vad tot la fel, Romania pe zi ce trece decade tot mai mult.

| FreddieM explică:

Am uitat sa specific ca amicul in cauza e roman. Va imaginati cum se simte cand ii este descrisa in modul asta tara in care s-a nascut. Dar din pacate acolo se vorbeste in statistici nu e loc de interpretari.