| westernbbv a întrebat:

Un om care a avut psihoza sau tulburare obsesiva poate sa intre in razboi daca ne iau pe toti? Adica in afara de militari sa ia mai multi? Dar daca au anxietate?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hitler a trimis și copii la război deci? Se trimite tot ce se poate, dar dacă au anexitate mor, crezi că le pasa lor de anexitatea ta ))))) cu cine sa ne războim? Cu nato sau cu Rusia? Noi suntem tari în bășini că avem fasole tare, ne batem cu toți )))))

| Violleta2022 a răspuns:

Aici il sustin si-i dau dreptate userului mODIN:

"In caz de razboi nimeni nu mai tine cont de boli din astea inventate."

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia si du-te uai de te cauta la pisicolog cu prostelile astea. Uita-te ca nici in Ucraina nu ii "iau pe toti" si la noi nu s-a mai facut armata obligatoriu de nu-stiu-cand.

| VoidEternal a răspuns:

Nu. Cei cu anxietate nici nu trebuie sa munceasca sau sa mearga la scoala.

| mODIN a răspuns:

In caz de razboi nimeni nu mai tine cont de boli din astea inventate.

| westernbbv explică (pentru mODIN):

Pai daca iei bolñavi risti sa faci mai rau, dar macar aia sunt ultimii? Dar diar derviciu militar obligatoriu? Acoli aia ci anxietate ai voie?

| RAY a răspuns (pentru westernbbv):

Trebuie sa treci de testul psihologic daca ai ajuns la nivelul să înțelegi întrebările

| RedMarr a răspuns:

In mod Normal, NU. Dar asta -evaluarea-o poate face doar medicul Psihiatru militar. Fara sa jignesc, dar nimeni nu vrea sa doarma in cazarma cu cineva care ...la Noapte iti poate da un scaun in cap/are o cadere nervoasa si ia colegii/superiorii la Mitraliat. Se poate gasi alte activitati care sa-i ajute pe militari -logistica/bucatarie. Problema e ca Razboiul/conducatorii, n-are mama/n-are tata ...ca sa zic asa. Daca esti baiet de general/politician cu relatii, Scapi.