| pantera2011 a întrebat:

Un porumbel de culoare alba cu o pata neagra la spate si 2 pete gri mai mici s-a asezat la geamul meu si am auzit ca, daca o pasare se aseaza la casa sau la geamul tau inseamna ceva sau mai bine zis vesteste ceva...stie cineva sa-mi spuna ce mi-a vestit porumbelu? sau nu mi-a vestit nimic?laughing

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vestea adusa de porumbel poate exista doar in mintea ta. Daca esti o fire visatoare poti gandi ca l-a trimis baiatul pe care il iubesti, daca inclini sa crezi in semne, poti spune ca e semn bun pentru ziua respectiva, iar daca esti tipul practic poti sa-ti spui:"E o zi frumoasa, a iesit si soarele, e momentul sa ies din casa si sa vad ce martisoare sunt la moda anul asta!"In toata povestea cel mai important lucru e ca ai privit porumbelul, ba chiar i-ai observat si coloritul si asta inseamna ca nu-ti sunt indiferente lucrurile marunte ale vietii, dar care ii dau frumusete...

| alexflor87 a răspuns:

Astea sunt superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate doar ti-a lasat un "cadou" la geam laughing)