| VasileRapidistu13 a întrebat:

Un serviciu de 6 zile a câte 10 ore pe zi nu e sclavie?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu iti place ce faci, chiar si o oră de muncă e sclavie.winking

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ziceai că tu nu ai nevoie de bani multi. De ce vrei sa lucrezi la programul ăla?

| floresdemayo a răspuns (pentru suntserios):

Asa zicea?! In cazul ăsta, ii va ajunge si indemnizatia de somaj.

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Întreb la modul general nu pentru mine eu o sa lucrez la 24 cu 72, dar e viața mea la fel cum și dvstra alegeți ce e bine și ce nu.

| VasileRapidistu13 explică (pentru floresdemayo):

Doamna flores eu n am zis că deloc, ci un 3000-4000 lei nu 7000-10000. Nu 200 lei pe lună.

| floresdemayo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Am colegi, cu studii superioare, care lucreaza in invatamant, iar pentru un salariu de 3000 lei (incepătorii nu au nici macar atat!), fac naveta zilnic, la 160 km dus/intors, iar la job se straduiesc să fie fresh. Dacă nu vrei să fii sluga statului ori a vreunui patron, atunci deschide-ti propria afacere. happy

| VasileRapidistu13 explică (pentru floresdemayo):

Armata jandarmi / pompieri, politie, politie locala, am un prieten lucrează ceva la gaze nu știu ce nu instalator și ia peste 3000 program de 24/72, electrician la stat, taica miu e și ia peste 4000 și muncește 2 h pe zi mai vrei?

| suntserios a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

La modul general fiecare alege ce e bine și ce nu pentru el.

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Corect,bravo, frumos raspuns.

| floresdemayo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Ce simplu! Atunci, apucă-te de meseria lui taică-tău!

| VasileRapidistu13 explică (pentru floresdemayo):

Nu intra oricine, ci nu din cauza ca se cer n abilitati, din alte cauze si crede-ma ca n-am motiv sa te mint, ia 4000lei pe 2h muncite din 8, aproximativ, na o data prinde si intreaga zi o data nimic, o datra 2 h, in principiu nu prea esti activ, am fost si eu la locul lui de munca si asa elaughing.

| floresdemayo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

4000 de lei/ 2h, zi?
E popă sau cântă pe la nunti? laughing

| VasileRapidistu13 explică (pentru floresdemayo):

Electrician de prima clasa.

| floresdemayo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Atunci, fiul ar trebui sa-i moștenească talentul. tongue

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sclavia este compulsivă, silnică. Dacă accepți, nu e.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu daca o faci benevol si cu placere adica iti merita ca este bine platit.Omul mereu are la indemina alegerea.Sau lucrezi mult si esti bine platit sau nu poti sa tragi si te multumesti cu ceea ce primesti.