| împreunăfacembine a întrebat:

Un sfat. Cum sa ma decid între ce sa dau la facultate? Vreau Jurnalism, dar în același timp vreau și Psihologie. Ce recomandări aveți? Cum sa încep? Ce sa aleg de început?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Psihologie, iar în timpul facultății du-te să lucrezi la un ziar.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalist poti sa fii si fara facultatea aia, dar psiholog nu si e nasol dupa 3 ani sa iti dai seama ca daca vrei sa practici psihologia de fapt si nu jurnalismul trebuie sa mai studiezi inca 3 ani...