| anonim_4396 a întrebat:

Un sfat va rog, acum 10 min am ajuns de la servici, am luat metroul pana aproape de casa, trebuie sa mai merg cam 10 min pe jos, in fine...merg eu ce merg si vad pe unu' in spatele meu,l-am mai vazut de cateva ori in fata la salon unde lucrez,mi-a cerut o tigare,iar eu de o bunatate nobila i-am dat mai multe. Am continuat mersul dar il simt iar in spatele meu,ma intreaba cat este ceasul,i-am spus,.la cativa pasi ma bruscat m- a tras de mana si am luat-o la fuga, nu mult ca am obosit repede( v-am scris deja problema cu obositul), m-am oprit si a inceput sa ma injure, apoi am scos sprayul paralizant din geanta si i-am dat in fata..am reusit sa fug sa ma pierd de el. In timp ce el era cu mainile la ochi a zis ca vine maine si ma omoara...ce fac? Ca daca ii spun sotului o sa il bata rau si tot el o sa aiba probleme. La politie nu am cum sa spun,pentru ca in zona unde stau eu sunt rasisti multi. Mi s- a mai intamplat anul trecut cu unu beat mi-a dat o palma de am cazut jos si cand am spus la politie a zis ca l-am provocat eu sigur,nu sunt bagata in seama ca stiti ce se zice de Romania: boschetari,hoti si prostituate. Ce naiba sa fac ca imi e frica, vreau sa precizez ca este un om mare si african. Astept sfaturi, scuze categoria

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Fii fericita ca ai sot.
Va fi gata oricind sa te apere de asemenea oameni.
El nu stie, dar nu te intrebi cun s-ar simti daca ar afla din alta parte, stiind ca tu ai fost agresata si ca nu i-ai zis nimic?
Da-i o sansa sa fie barbat in toata puterea cuvintului!happy

| rabbit2014 a răspuns (pentru cristi202):

Pai il calca pe caplaughing) o sa ii zic sa vina sa ma ia, si in caz ca este ala iar acolo ii spun, merci

| cristi202 a răspuns (pentru rabbit2014):

Si, ti-ar parea rau daca l-ar calca pe cap? Eu unul, sunt prin excelenta impotriva violentei, insa, in asemenea cazuri, cind cineva are nevoie de protectie, consider ca e binevenit ca un om cum e cel ce s-a luat de tine sa fie luat tare. Prea adesea cei ce fac asemenea lucruri profita de faptul ca nimeni nu le face nimic. Vorba aia: ca raul sa triumfe in lume e destul ca oamenii de bine sa nu faca nimic.
Te-ai intrebat cum ar fi fost daca nu aveai sprayul paralizant? Cu siguranta ti-ai pus problema. Oameni ca acela merita o bataie buna, ca sa inteleaga ca trebuie sa se poarte frumos cu o femeie. Mai mult, daca sotul tau o sa il "calce in cap", poate asa va scapa pe alte fete sau femei de "agatarea" lui, caci se va gindi ca o poate pati din nou si la o alta femeie.
Acum vreo 10 ani, eram acasa la prietena mea, cind, o amica foarte buna (avusesem o relatie speciala cu ea inainte, desi nu fusesem prieteni) m-a sunat, fiind acostata impreuna cu doua din prietenele ei intr-un club de net de catre niste tipi dubiosi. I-am zis ca nu pot ajunge decit intr-un sfert de ora, insa mi-a cerut sa fiu acolo in maxim 10 minute, si, crede-ma ca am si fost. Tipii insa plecasera cind vazusera ca ea cheama "intariri". Si atunci am realizat inca o data cita nevoie are citeodata o fata sau femeie de un suport fizic impotriva unor tipi ce incearca sa le agreseze fizic. Asa ca, lasa-l pe sotul tau sa isi faca treaba cu asemenea tipi care incearca sa atenteze la ceva ce ii apartine doar lui. Nu va fi prea fericit de situatia prin care ai trecut, insa, daca stie ca va fi irepetabila, chiar de va trebui sa il calce pe cap, va fi fericit.

| rabbit2014 a răspuns (pentru cristi202):

Ai dreptate, dar mieimi e frica decat ca o sa vina politia si tot pe almeu il ia la raspundere ca eu il stiu pe el, nuse joaca decat cu. un pumn, este luptator de lupte libere si nu e la prma abatere. Dar pebune acum, deseara il sun sa vina sa ma ia sidaca il mai vad pe ala il arat si iizic sa ii dea cateva serioase si dupa aia fundu in taxi repede laughing

| rabbit2014 a răspuns (pentru rabbit2014):

Scuze de greselile de ortografie dar scrie repede ca am si treaba

| cristi202 a răspuns (pentru rabbit2014):

happy Vezi ca gasesti solutii? Chiar de e vorba de un taxi. Oricum, dat fiind ca s-a luat de tine, nu cred ca politia s-ar baga prea mult. Iar daca tipul e cunoscut de politisti ca fiind unul cu probleme, cu atit mai mult. Vei pati cum am patit eu cu un tip ce a stat cu chirie la mine in apartament, si nu a vrut sa imi plateasca la un moment dat, desi il ingaduisem doua luni cu pretext ca nu are de lucru, iar cind a luat banii, m-a mintit ca nu i-a luat. Am inchis apartamentul, cu lucrurile lui in el, si i-am zis ca va capata lucrurile atunci cind imi va plati tot ce imi datora. A chemat politia, si politistii au ris bine de el, intelegind situatia. Mi-a placut atunci mult de ei, caci au reusit sa aplaneze conflictul, totodata nefacindu-l sa se simta prost pe tip (ca sa iasa un circ si mai mare), dar zimbind la cit de hilara era situatia pentru care erau chemati.
Eu zic sa il chemi pe sotul tau sa vina dupa tine, dar sa il lase in pace, doar daca se mai ia de tine sa se ia de el (daca va mai avea curaj sa o facahappy ) Iar daca nu reuseste, si ajunge sa dea mai mult de un pumn, atunci taxiul e intr-adevar cea mai buna solutie.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apeleaza la sotul tau si mai fa o plangere extra la police.