| Căpșuni a întrebat:

Una! Am nevoie de o idee. Am de facut un * proiect * la germana, dar nu stiu despre ce. Trebuie sa fie ceva interesant... unii colegi au facut sceneta de teatru, altii au vorbit despre moda sau masini. Initial eu m-am gandit sa spun glume in germana.dar nu ma prea pricep eu la glume si nici nu am gasit ceva interesant pe internet. Aveti voi vreo idee? Va rooog muult
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ZokyRun5 a răspuns:

Ai putea scrie despre Brandenburg Gate, un simbol al Berlinului si al intregii Germanii! Sau despre Reichstag(parlamentul german)care are o istorie nemapomenita! Sau despre echipele de fotball din Germania, mai ales despre Echipa Nationala a Germaniei care a castigat FIFA World Cup 2014! Sper ca te-am inspirat! Funda?

2 răspunsuri:
| JaneTheKiller a răspuns:

Scrie lucruri despre istoria germaniei :3
sau cate ceva despre cateva orase si monumente, despre limba...
sper ca am putut sa te ajut!

| Căpșuni explică:

"Buna"