| Mrnl a întrebat:

Unde as putea gasii informatii oficiale cu privire la strazi (ex. latimea unei portiuni de strada)?

3 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Sa intrebui un muncitor care rucreaza la reparat sau facut de strazi la noi sunt plini de ei si banuiesc ca ar trebui sa stie cat are o strada

| petre059 a răspuns:

Latimea unei strazi difera in functie de amplasamentul caselor cu teren cu tot. Spre exemplu strada mea are cu trotuar cu tot 9, 5metri si strada alaturata are 12 metri.

| Mrnl explică:

Intreabarea se refera la info OFICIALE din partea institutiilor abiliate... (care sunt?)