| ღ♥ღuLyღ♥ღ a întrebat:

Unde o sa ajunga lumea? Am inceput sa cadem toti din cauza stresului. Eu una numai pot, de vreo 2 saptamani fac incontinuu pregatire pentru chimie pentru olimpiada si plus de asta trebuie sa invat bine si pentru celelalte materii. Voi cum mai faceti fata? Nu stiu cum sa imi mai stabilesc programul ca sa imi fie si bine si sa am si mai mult timp. Voi cum faceti? (dau fundita ca acum unii raspund doar pentru asta:d)

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu sunt supraaglomerata saptamanile asta, toti profii trag de noi cu proiecte si testari. Pune odihna pe primul plan, asa poti face fata!

| antonia09 a răspuns:

Draga uLy,
Eu am terminat de ceva vreme "scola", insa continui sa invat mereu lucruri noi.
Spre exemplu acum avand o familie timpul meu este foarte incarcat insa imi gasesc tot timpul cate o portita pentru a-mi realiza planurile.
E greu sa iti stabilesti un program atata timp cat nu stii ceea ce vrei sa faci. Primul pas trebuie sa iti stabilesti care sunt prioritatile principale si abia apoi pe cele secundare. Odata stabilite aceste puncte vei putea realiza un program zilnic astfel incat sa iti ramana ceva timp pentru recreatie.
De foarte putin timp sunt mama si timpul meu este ocupat de cresterea si educarea fetitei, insa reusesc sa strecor prin toate treburile casnice si cele de parinte si cateva ore dedicate studiului unei noi limbi straine.
1. stabilesteti prioritatile
2. realizeaza un orar pe ore pentru fiecare activitate
3. ramai mereu concentrata la ce ai de facut
Mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa aceasta perioada, vine relaxarea.
Desi trebuiau sa fie cele mai aglomerate saptamanii, le-am tratat cu superficialitate si rezultatele nu au fost cele asteptate. Acum imi pare rau c-am fost putin lenesa si am preferat sa stau pe-afara, in pat, in loc sa pun mana pe carte.
Da tot ce-i mai bun din tine in perioada aceasta. Mai sunt cateva saptamani si urmeaza 3 luni de pauza. In acea perioada, vei fi mandra de tine.