| CARMENCITA a întrebat:

Unde sa-mi fac un blog gratis si sa se vada bine si dupa mobil? Pe blogger.com,wardpress.com sau ce-mi recomandati si care sunt avantajele? M-ar interesa sa-mi dati idei despre ce as putea scrie, daca vreti.

2 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Wordpress are o platforma pentru mobil, si se vede chiar foarte bine. In plus, poti alege categorii pentru postari, pagini personalizate, statistici etc. Insa nu poti edita codurile HTML ca pe Blogger si nu e foarte usor sa schimbi tema in una din computerul personal. Totusi, eu aleg Wordpress, ai mai multe avantaje.
Si in privinta ideilor, poti pur si simplu sa tii un jurnal, sa scrii despre viata ta, idei, impresii, despre prieteni, profesori, parinti, problemele asociate cu varsta, diverse probleme care te framanta si vrei sa le impartasesti cu ceilalti. happy Bafta!

| Leandro a răspuns:

Pe www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Blog ori site gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video care iti arata cum:

http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!