| LiLWayne17 a întrebat:

Unde Se fabrica telefonele Mobile NOKIA? Care raspunde Primu si corect Primeste funda Garantat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fabrica

1 răspuns:
| kleorys a răspuns:

Nokia este o companie finlandeză de telecomunicații mobile, iar la nivel mondial este cel mai mare producator de telefoane mobile. Sediul central se află la Espoo, lângă Helsinki, Finlanda, având multiple locații de cercetare și producție pe mai multe continente. Principalele fabrici sunt localizate la Salo, Finlanda, Dongguan, China, Chennai, India, Komárom, Ungaria și Ruhr, Germania.