| Flav a întrebat:

Ura e un sentiment mai puternic decat iubirea. Putem afirma asta? Putem cantari cele 2 feeling-uri sau nu exista termen de comparatie intre ele? Daca da, care din ele e mai puternic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea si, nu fara sa ma repet, este ca atit ura cit si iubirea sint egale in intensitate fiind atributele nascute ale aceleiasi minti sau aceluiasi suflet.

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ura e constructiva, Falv.pe cand iubirea te inmoaie, face din tine o floare frumos mirositoare.iti adoarme simturile.
Nu prea se poate compara in intensitate, pentru ca asta depinde de fiecare om.
Eu pot iubi mai mult, decat poti ura tu la intensitate maxima, sau invers ( e doar un exemplu )

nony
| nony a răspuns:

@ake007, nu m-ai contrazis. mi-ai dat dreptate totalá happy

| MissCamelia a răspuns:

Ura beats iubirea

| ake007 a răspuns:

De multe ori simti ca ura este mai puternica, atunci cand suferi si esti foarte suparat.Tocmai ce am simtit-o aseara, la un nivel ce nu credeam sa-l ating vreodata.Insa,dupa un somn cat de cat bun mi-a mai trecut.In unele momente poate sa fie mai puternica decat iubirea, dar de preferat ar fi sa iubesti mai mult si sa urasti mai putin.
Nony, iarta-ma ca te contrazic, dar pentru mine ura e constructiva.Nu am reusit niciodata sa urasc un om prea multa vreme, maxim cateva zile.In acele zile in care eram suparata si uram o anumita persoana reuseam sa imi dau seama cu ce am gresit, cu ce mi s-a gresit si poate luam decizii mai bune decat daca as fi iubit. Iubirea ma facea sa merg cu ochii inchisi si nu e tocmai placut cand ii deschizi.Nu stiu cum voi gandi de acum inainte, deocamdata nu iubesc pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura iti distruge sufletul, ti-l otraveste, este destructiva. Dar imi place sa cred ca nu poate fi mai intensa decat iubirea happy

N-as putea sa zic care ar fi mai puternic...depinde de om... unii n-au puterea sa urasca pe cineva, pur si simplu nu pot.Si foarte bine, pentru ca ura nu aduce nimic bun, pe cand iubirea...inseamna totul, cel mai frumos sentiment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine amandoua sunt la fel de puternice, depinde de situatie.