| LiA_1752 a întrebat:

Urgent va rog cine a citit Morometii si a facut caracterizare de personaj spuneti-mi cu cine poate fi asemanat Ilie Moromete, numai nu ziceti ca cu Ion din romanul "Ion", caci nu e corect. Please ajutor urgent.

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Cand o sa citesti acele doua romane o sa aflii daca raspunsul la intrebarea ta e pozitiva sau negativa.
stii draga mea, nici noua nu ni s-a dat mura in gura pe vremea cand faceam "morometii" sau "ion", doar ca noi am avut putin creier si nu eram asa lenesi si am cautat singurei pe net daca nu am citit opera...
imi e mila in ce hal au ajuns noile generatii de liceeni...anii trecuti mai era cum era, dar acum...ma abtin.

1 răspuns:
| LiA_1752 explică:

Imi cer iertare dar eu am citit si Morometii ambele volume si Cel mai iubit dintre paminteni si Marele singuratic si Ion si nici cum nu pot gasi o asemuire lui Moromete.