| anonim_4396 a întrebat:

Urmariti stirile la tv? Ce post preferati pentru asta si de ce? In care post aveti incredere si in care nu?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe CNN si pe Euronews. Uneori, mai prind si jurnalul de pe TV5Monde.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu ma uita destul de rar la stiri, dar cand ma uit prefer PROtv si Romania 1. De regula stirile le citesc pe internet m-am abonat si-mi sunt trimise pe e-mail acasa asa ca aceasta este sursa principala de informare.
Cred ca pe fiecare post se pune accent cam pe acelesi lucuri si cat mai multe negative si prea putin aflam despre personalitati care ne intereseaza, ce s-a mai creat bun in tara si cine sunt cei care ne fac cinste. Simplu m-am asaturat sa vad doar stiri rele cu impact negativ asupra sufletului fiecaruia.

| User a răspuns:

Pro tv.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu mă uit la ştiri, nu mă uit la Tv de fapt.Televizorul mi se pare doar o modalitate de manipulare în masă, îţi spală creierul şi atât happy

lolita
| lolita a răspuns:

Da, urmaresc stirile la tv, imi place sa stiu ce se intampla in tara si in lume. probabil am trai mai linistiti fara a stii unde s-au produs cutremure, inundatii, razboaie etc, dar asta ar insemna sa nu acceptam realitatea si nici tehnologia.

| Ana a răspuns:

Pe protv ma uit la stiri cel mai des, si pe realitatea din cand in cand, oriqum cred ca cele 2 programe sunt cele mai de incredere, parerea mea.

| gabriela a răspuns:

Din principiu nu ma uit la Antene si Realitatea. Exagereaza in manipulari si dezinformeaza cu atat entuziasm ca este imposibil de acceptat. Ascult multa muzica, ma mai uit la B1, sport, PRO tv

| OanaG a răspuns:

Mai faza e ca toti sunt mincinosi, pe un canal zice intr-un fel pe altu in alt fel, pe cine sa crezi?

Aberatii, nu stiu ce sa mai faca, ba e alba, ba e neagra, pe mine ma plictisesc stirilehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro tv-ul mi se pare cel mai sincer dar pune accent pe "mi se pare"pentru ca de alegeri nu mi s-a mai parut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai BRO...nu prea, ca ma enervez aiurea cand vad atata prostie si atata dezordine(din toate punctele de vedere)in tara asta si n-are rost.Cand ma uit, pe Pro TV, din simplul fapt ca aici ma uit in general; atat la stiri, cat si la filme sau emisiuni.Nu am incredere deplina in nici-un post; toti sunt mincinosi, mai mult sau mai putin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unul nu ma mai uit aproape deloc la antenele lui Voiculescu. Iar daca ma uit uneori la stirile de la antene, o fac de curiozitate, sa vad cum incearca incontinuu sa influenteze opinia publica prin modul de prezentare a stirilor. prin modul mereu tendentios in care pun problema. Nu-i pot lauda nici pe cei de la Prima TV unde Topeasca isi da chiar cu parerea. Prezentatorul de stiri trebuie sa prezinte doar stirea, nu are voie sa-si spuna parerea nici macar voalat, pentru ca asta este de natura a influenta publicul care nu stie despre ce este vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pune problema ca tu stii mult mai mult decit mine si a cui sint antenele si probabil a carui om este proteveul dar eu i-au totul asa cum spun fiecare incercind sa citesc printre rinduri.La mine as putea spune ca este impartialitate totala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La protv ma uit