| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dori sa parasiti Romania? Daca da, de ce? Idem pentru nu. happy

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu.pentru ca imi place foarte mult happy."Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul" laughing by Mirecea Badea.

| Rukhsandra a răspuns:

Daca as fi dupa mine as pleca intr-o secunda...nici nu m-as mai gandi
in romania nu poti sa ai un viitorrolling on the floornu vezi ce se intampla?
si chiar ma gandesc sa plec undeva unde e mai binetongue

| kaya a răspuns:

Da mi-am dorit sa parasesc Romania.In Romania ca sa traiesti bine trebuie sa ai multi bani, sa ai un post de munca foarte bine platit, eu daca ar fi acum sa aleg intre Romania si alta tara nu as mai alege Romania. Din fericire am parasit tara de 7 luni, imi doresc sa merg dar in vizita ca nu pot uita totusi e tara mea unde am crescut, unde am copilarit dar nu se merita sa traiesti in Romania daca vrei un trai mai bun.

| ary a răspuns:

Da, imi doresc foarte mult, pentru ca Romania merge pe un drum fara iesire. Nu mai suport anormalitatea si absurdul celor care guverneaza acest popor. Nu mai are cine să-i înveţe pe oameni cinstea, bunătatea, munca, sensurile vieţii. Doresc pentru copilul meu o alta viata, nu vreau sa ma transform intr-un zombi.

| simona_6231 a răspuns:

Daaa...pentru ca la noi economia sta extrem de prost, si tineri foarte greu isi gasesc un job.Cand vad ce mentalitate au alte tari si la noi se merge cu aceiasi gandire de acum 20 de ani ma face sa gandesc si mai mult la plecarea din Romania.

| EuBabuinEste a răspuns:

Da