| Pamanteanul a întrebat:

V-ați gândit vreodată ca noi oamenii credem în Isus și în Dumnezeu la fel cum copiii cred ca i-a adus barza și ca Moș Crăciun exista și Ateii cred ca au evoluat din maimute? Adică de unde știți voi ca a existat Isus? Și de unde știu copiii ca i-a adus barza? Poate credem și noi în lucruri pe care le consideram adevarate ca copiii mici, înțelegeți ce vreau sa spun?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"V-ați gândit vreodată ca noi oamenii credem în Isus"

pe bune, chiar ne-ai luminat, nu știu ce făceam fără intervenția asta!

| mastadont a răspuns:

Pentru teoria evoluționistă există dovezi, lucru care nu se poate spune despre religie, deci nu aș numi-o credință în evoluție ci mai degrabă un fapt deja dovedit.

| SociopatuI a răspuns:

Iar trebuie sa te corectez pentru a mia oara. Nu ne tragem din maimute. Noi si maimutele suntem frati avand un stramos comun o primata. De la aia ne tragem, din primate. La fel si maimutele.