| TiniXxx a întrebat:

De ce la copiii mici parintii le zic ca i-au adus barza?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa a ramas traditia.Ei sunt mici si cred asta.Cand se maresc nu ii mai poti minti.

| mona a răspuns:

Ca,sa nu le zica adevarul...e mai frumos sa stii ca te a adus barza decat sa stii adevarul

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Pai le spun asta pentru ca nu au cum sa le spuna adevarul.Mi se pare si un mod dragut de a o spune, iar copilul mic crede, cand se mareste afla singur.

| LolaLollita a răspuns:

Si mie mi-au zis asta, iar cand am aflat adevarul am plans pentru ca m-au mintit. In acea zi, mi-au promis ca nu ma vor mai minti niciodata. Si asa a fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 5 ani nu mai credeam in Mos Craciun si restul povestilor de genul, desi nimeni nu mi-a zis atunci ca Mos Craciun nu mai exista si cu barza, nu tin minte sa-mi fi spus cineva ca am fost adusa cu barza. Ca poate nici n-am intrebat.

| CichasEmo a răspuns:

Tu crezi ca, copilasi aia o sa inteleaga cuvintele alea? Asa inteleg si ei mai bine, ca pe a 7-a sa invete ei pe profu de bio.

| CodauAdina222222222 a răspuns:

Fiindca nu ar intelege modul clasic in care s-au nascut.