| chiftelutacrocanta a întrebat:

V-ati imaginat vreodata cum arata o viata de copil orfan? Pe acel copil cine il iubeste,si cine tine la el, in afara de persoana lui?

1 răspuns:
| Morrígu a răspuns:

Poate are prieteni sau se găsește o altă persoană căruia să îi pese de el. Eu deși nu sunt orfan cum pot să fiu sigur că cineva chiar mă iubește? Poate părinții mei m-au îngrijit și încă o fac din datorie de ființă umană și pentru nevoile lor, de unde știu că într-adevăr simt iubire față de mine? Sau ce e iubirea? Poți să îi găsești o definiție? Nu prea merge cu definiții, sunt prea multe. Copilul ăla se iubește pe sine, eu mă iubesc pe mine, tu te iubești pe tine.
Fiecare se iubește pe sine.